Video

Haxhiu: Sistemi i drejtësisë çlirohet kur adresohet vetingu

Ministrja e zgjedhur e Drejtësisë, Albulena Haxhiu pranoi sot zyrtarisht detyrën e re që do të jetë në krye të këtij institucioni. Ajo u takua me ministrin e deritanishëm Abelard Tahirin i cili i dorëzoi asaj punët e ministrisë që janë në proces. Haxhiu u zotua se do të bashkëpunojë ngushtë me Kuvendin e Kosovës, institucionet e drejtësisë, shoqërinë civile dhe mediat, ndërkohë theksoi se sistemi i drejtësisë çlirohet atëherë kur të adresohet vetingu.

 


Lexo edhe

Loading...
error: