Haxhiu jep detaje ku mund të thërrasin qytetarët për të kërkuar ndihmë

Haxhiu jep detaje ku mund të thërrasin qytetarët për të kërkuar ndihmë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu pas reshjeve së shiut dhe vërshimeve, ka informuar qytetarët se ku mund të thërrasin për të kërkuar ndihmë.

Postimi i plotë i Haxhiut:

Informimin mund ta bëni në Qendrën Operative Emergjente, përmes numrit unik (integruar) emergjent – 112 (këtë numër emergjent – 112 mund ta thirrni dhe merrni, pa prefiks, nga cilido qoftë vend apo pozitë në Republikën e Kosovës).


Gjithashtu mund të thirrni edhe në këta numra:

• Njësinë më të afërt Profesionale te Zjarrfikës dhe Shpëtimit në numrin e telefonit 193,

• Policinë e Kosovës, në numër të telefonit 192,

• Ndihmën e shpejtë , në numër të telefonit 194.

Lexo edhe

Video