Haxhiu fton prokurorët e gjyqtarët të vazhdojnë punën: Mos të punojnë për interesa personale

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka ftuar prokurorët e gjyqtarët që të vazhdojnë punën dhe të mos veprojnë për interesa personale. Sipas saj, vendimi i ish-kryeministrit Ramush Haradinaj ka qenë antiligjor dhe se nuk mund të mbetet në fuqi si i tillë. Haxhiu gjatë së enjtes ka potencuar se projektligji i miratuar dje në qeveri, … Continue reading Haxhiu fton prokurorët e gjyqtarët të vazhdojnë punën: Mos të punojnë për interesa personale