Haskuka: Prizreni edhe më shumë do të bëhet qytet i zhvillimit dhe i prosperitetit

Haskuka: Prizreni edhe më shumë do të bëhet qytet i zhvillimit dhe i prosperitetit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, njëkohësisht kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka vizitoi kandidatin për asamblist Ilir Gashi dhe familjen e tij.


Sipas një njoftimit të VV-së, ata diskutuan për zotimet të cilat janë realizuar për katër vite dhe me theks të veçantë mbi zotimin: ”Ndalja e të gjitha ndërtimeve pa leje”, zotim i cili është realizuar dhe përmbushur 100%.

“Po ashtu, kryetari Haskuka u zotua se gjatë mandatit të dytë Prizreni edhe më shumë do të bëhet qytet i zhvillimit dhe i prosperitetit. Kryetari Haskuka e falënderoi për mikpritje Ilirin dhe familjen e tij, dhe u dakorduan që në katër vitet e ardhshme, të bëjnë edhe më shumë punë të mira për Prizrenin. Bashkë Qeverisim! ✅ 144 𝑀𝑒̈ 𝑠ℎ𝑢𝑚𝑒̈ 𝑝𝑒̈𝑟 𝑃𝑟𝑖𝑧𝑟𝑒𝑛𝑖n”, thuhet në njoftim.

Lexo edhe

Video