Haskuka: Borrellit i pëlqeu shumë Prizreni

Haskuka: Borrellit i pëlqeu shumë Prizreni

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka pas takimit që pati sot me kryediplomatin evropian, Josep Boriell, tha se atij i pëlqeu shumë qyteti i lashtë i Prizrenit.

I pari i Prizrenit tha se ka njoftuar Borrell lidhur me historikun e qytetit dhe bashkëjetesën mes komuniteteve.


Krahas kësaj, Haskuka tha se diplomatit evropian i ka treguar edhe për “çezmën” e Shatërvanit dhe rëndësinë e saj.

Pasi e përcolli mysafirin evropian, Haskuka tha se në takim kanë diskutuar lidhur me projektet e përbashkëta që kanë me BE-në.

Për dallim prej kryetarit Haskuka, diplomati evropian nuk u prononcua para mediave.

Lexo edhe

Video