Haradinaj: Rasti i Kelmendit duhet të zbardhet sa më shpejtë

Haradinaj: Rasti i Kelmendit duhet të zbardhet sa më shpejtë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, reagoi për vdekjen e ish-luftëtarit të UÇK-së, Qerim Kelmendi.


Ai ftoi organet e drejtësisë që sa më shpejtë të zbardhin rastin.

“Sot me pikëllim morëm lajmin për vrasjen e bashkëluftëtarit të orëve të hershme të UÇK-së, Qerim Kelmendi. Familjes dhe bashkëluftëtarëve u shprehi ngushëllimet e sinqerta. I bëj thirrje organeve të drejtësisë që sa më shpejtë të zbardhin rastin”, shkroi Haradinaj në Facebook.

Lexo edhe

error: