Haradinaj pyet Kurtin: A është ende kryekriminel “baba i tenderëve”

Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Ramush Hardinaj ka vazhduar pyetjet për kryeministrin, Albin Kurti, lidhur me një zyrtar në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës. Ai ka thënë se në ish qeverisjen e tij, tre ish deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, tashmë ministri gjithmonë kanë pyetur për Nexhat Krasniqin, apo siç thotë “babën … Continue reading Haradinaj pyet Kurtin: A është ende kryekriminel “baba i tenderëve”