Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Haradinaj me përfaqësuesit e hotelerisë: Me programin tonë e ndjeni dorën e shtetit

Haradinaj me përfaqësuesit e hotelerisë: Me programin tonë e ndjeni dorën e shtetit

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kandidat për president, Ramush Haradinaj, ka takuar përfaqësuesit e Odës së Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës.

“Bashkëbisedim përmbajtësor me përfaqësues të Odës së Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës.

Dëgjova kërkesat legjitime të tyre, që Aleanca i ka përfshirë në programin e saj, konkretisht në Fondin e Ringjalljes Ekonomike”, ka shkruar ai.

Haradinaj përmes një statusi në Facebook , u zotua se viti 2021 do të jetë vit kur të gjitha sektoret e goditura ekonomikisht, do të ndjejnë dorën e shtetit.

“Programi i Aleancës ka paraparë ndihmë për biznese në formë të kredive të buta, ndihmë për qytetarët në formë të transfereve dhe lehtësira fiskale për biznese dhe qytetarë”, tha ndër të tjera Haradinaj.

Posttimi i plotë:


Bashkëbisedim përmbajtësor me përfaqësues të Odës së Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës.

Dëgjova kërkesat legjitime të tyre, që Aleanca i ka përfshirë në programin e saj, konkretisht në Fondin e Ringjalljes Ekonomike.

U zotova se viti 2021 do të jetë vit kur të gjitha sektoret e goditura ekonomikisht, do të ndjejnë dorën e shtetit. Do të ruajmë vendet e punës, të humbura gjatë krizës pandemike e do të stimulojmë edhe hapjen e vendeve të reja.

Programi i Aleancës ka paraparë ndihmë për biznese në formë të kredive të buta, ndihmë për qytetarët në formë të transfereve dhe lehtësira fiskale për biznese dhe qytetarë.

Aleanca vazhdimisht ka qenë në përkrahje të kërkesave të gastronomëve. Ashtu edhe do të vazhdojmë së bashku!

RH

Lexo edhe

Video

error: