Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Haradinaj me Jasharët e Lladrovcët në Jabllanicë

Haradinaj me Jasharët e Lladrovcët në Jabllanicë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka qëndruar sot në Shqiponjë ish-Jabllanicë të Gjakovës.

Ai i shoqëruar me kryetarë komunash, mes të cilëve Bekim Jashari, Ramiz Lladrovci, Bali Muharremaj e Bashkim Ramosaj, si dhe deputetë të Kuvendit dhe ish-luftëtarë të UÇK-së, qëndruan në familjen Brahimaj. 

Jabllanica e Dushkajës ishte vatër e celulave të para të UÇK-së, që nga themelimi i saj dhe aty gjetën strehë udhëheqësit dhe luftëtarët e shquar të UÇK-së. 


Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka përshkruar Jabllanicën si vend të luftërave të ashpra të luftëtarëve të shquar.

Postimi i plotë:

“Sot në Shqiponjë, Jabllanicën e luftërave të ashpra të luftëtarëve të shquar, me Jasharët, Lladrovcët dhe shumë familje të respektuara. Faleminderit dajë për mikpritjen!”, ka shkruar Haradinaj.

Lexo edhe

Video

error: