Haradinaj-Kurtit: A keni takuar dikë nga Gazpromi rus që e refuzuat projektin e gazsjellësit amerikan?

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka reaguar pasi Qeveria e Kosovës ka vendosur të mos e çojë përpara projektin e gazsjellësit amerikan. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se refuzimi i projektit të gazsjellësit amerikan është një veprim i rrezikshëm kundër interesave të Kosovës dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. “Po iu … Continue reading Haradinaj-Kurtit: A keni takuar dikë nga Gazpromi rus që e refuzuat projektin e gazsjellësit amerikan?