Haradinaj bën homazhe pranë memorialit të Beau Biden

Haradinaj bën homazhe pranë memorialit të Beau Biden

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe pranë memorialit të djalit të ndjerë të presidentit Joe Biden, Beau.


Haradinaj është shprehur se Beau Biden do të jetë çdoherë pjesë e kujtesës historike të Republikës së Kosovës.

“Beau Biden shërbeu në mbrojtje të lirisë dhe demokracisë, vlera të përbashkëta të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Duke nderuar sot shërbimin e tij në ofrimin e paqes dhe lirisë për vendin tonë, Beau do të jetë gjithmonë pjesë e kujtesës historike të Republikës së Kosovës. Jemi përgjithmonë mirënjohës ndaj secilit amerikan që ka shërbyer në Kosovë, falënderues Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe lidershipit të Presidentit Biden drejtë paqes dhe prosperitetit në Ballkan” ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Lexo edhe

Video