Haradinaj-Stublla raporton para Komisionit për Punë të Jashtme

Haradinaj-Stublla raporton para Komisionit për Punë të Jashtme

Pas rreth tre muajsh në krye të diplomacisë kosovare, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla sot pritet të raportojë në Komisionin për Punë të Jashtme.


Ministrja Haradinaj-Stublla kohë më parë ka pezulluar vendimin për kthim të disa diplomatëve të nënshkruar nga ish-ministri Konjufca dhe pikërisht për këtë do të pyetet nga anëtarët e komisionit parlamentar.

Gjithashtu, ajo do të raportojë edhe për punën e saj të deritashme në krye të Ministrisë për Punë të Jashtme dhe Diasporë.

Lexo edhe

Video

error: