Habit Kaka, zgjedh mes Messit dhe Ronaldos

Habit Kaka, zgjedh mes Messit dhe Ronaldos

Legjenda braziliane e futbollit, Ricardo Kaka ka komentuar dhe ka bërë dallimin ndërmjet Cristiano Ronaldos dhe Liones Messit.

Ish-futbollisti rosoner beson se lojtari argjentinas është më i mirë se portugezi, Ronaldo, shkruan KosovaPres.


“Ronaldo është një makinë. Nuk është vetëm për faktin se është I fortë, por edhe i shpejtë. Ai gjithmonë do të fitojë dhe të jetë më i miri”, tha fillimsht ai.

“Për mua është një ndër gjerat e jashtëzakonshme të tij. Kam luajtur me të te skuadra e Realit dhe mund të them se është i jashtëzakonshëm, por unë jam për Lionel Messin”, përfundoi Kaka./KosovaPress/

Lexo edhe

Video