Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Haaland prioritet i Chelsea-t

Haaland prioritet i Chelsea-t

“Blutë” e dëshirojnë sulmuesin e Dortmund-it.

Erling Haaland është bërë prioriteti kryesor për tu transferuar nga Chelsea, raporton “Tuttomercatoweb”.


Roman Abramovich dëshiron që klubi i tij të bëj edhe një transferim të madh këtë verë, dhe synimi kryesor është ylli i Dortmund-it, përcjell KosovaPress.

Haaland është duke kaluar nëpër një sezon fantastik, ku nga 17 paraqitje në Bundesliga, ka arritur të regjistroj 17 gola dhe katër asistime për skuadrën e Dortmundit.

Lexo edhe

Video

error: