Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Guvernatori Mehmeti takohet me drejtues të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Guvernatori Mehmeti takohet me drejtues të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës Fehmi Mehmeti, i shoqëruar nga zëvendësguvernatori për Mbikëqyrje Financiare Sokol Havolli, janë takuar sot me drejtues të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore.

Në këtë takim është diskutuar rreth planeve që Fondi ka për të ndihmuar bizneset dhe ekonominë në përgjithësi, përmes skemës së garantimit të kredive.


Mehmeti ka thënë se BQK-ja do të vazhdojë të mbështesë FKGK-në në të gjitha proceset, që do të ndihmojnë në rikuperimin e ekonomisë së prekur nga pandemia COVID-19.

Nga ana tjetër, kryesuesi i Bordit Rinor Gjonbalaj dhe drejtori i FKGK-së Besnik Berisha falënderuan guvernatorin Mehmeti për gatishmërinë dhe angazhimin e tij dhe të BQK-së për të ndihmuar këtë institucion, thuhet në një komunikatë për media.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: