Gundogan shkruan historinë në finalen e FA Cup

Gundogan shkruan historinë në finalen e FA Cup

Mesfushori i Manchester Cityt, Ilkay Gundogan ka shkruar historinë në finalen e FA Cup që po zhvillohet momentalisht mes kampionit anglez dhe Manchester United.

Gundogan ka shënuar golin më të shpejtë në histori të finales së FA Cup, ku ka shënuar menjëherë pas 13 sekondave që ka filluar ndeshja, raporton KosovaPress.


City gjendet në epërsi prej 1:0 ndaj United falë golit të Gundogan.

Golin e gjeni më poshtë.

VAR Tático on Twitter: “GOAL | Manchester City 1-0 Manchester United | Gundogan https://t.co/VARkW6pcxF” / Twitter

Lexo edhe

Video