Grupi D, rezultatet e dy ndeshjeve pas pjesës së parë

Grupi D, rezultatet e dy ndeshjeve pas pjesës së parë

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të Grupit D të Kampionatit Evropian Euro 2020.

Anglia dhe Kroacia janë duke luajtur baraz 1-1. Për Kroacinë realizoi Vlasic, kurse shifrat i barazoi Mc Gregor, përcjellë KosovaPress.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupit, Anglia është duke triumfuar ndaj Republikës së Çekisë me rezultat minimal 1-0 dhe golin e vetëm e realizoi Raheem Sterling.

Renditja në Grupin D me këto rezultatet momentale është si më poshtë:


Anglia 7 pikë

Çekia 4

Kroacia 2

Skocia 2

Lexo edhe

Video