Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Greva në Rinas, shoqërohen në polici të gjithë kontrollorët

Greva në Rinas, shoqërohen në polici të gjithë kontrollorët

Të gjithë kontrollorët e Albcontrol të cilët pezulluan punën në Aeroportin e Rinasit këtë të mërkurë janë shoqëruar në polici në mesnatë.

Ata ishin vendosur në një hotel pranë aeroportit dhe mësohet se pas largimit të mediave, të gjithë janë shoqëruar nga efektivët e policisë.


Grupi prej 30-35 personash mësohet se është dërguar në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Ndërkohë, Prokuroria e Rrethit Gjyqësor  Tiranë ka filluar hetimet për situatën e ndodhur në aeroportin e Rinasit. Vepra penale për të cilën po hetohet lidhet me shpërdorimin e detyrës, parashikuar nga neni 248 i Kodit Penal./A2/

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: