Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Grenell: Pse Kurti po flet për zhbërjen e shtetit të vet?!

Grenell: Pse Kurti po flet për zhbërjen e shtetit të vet?!

Ish-emisari i Donald Trump, Richard Grenell ka kërkuar nga administrata e Joe Biden që të dënojë deklaratat e Albin Kurtit për bashkim me Shqipërinë.

Grenell ka shpërndarë një artikull të EuroNews ku lideri i Vetëvendosjes thotë se do të votonte për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë.


“Kjo duhet të dënohet nga Joe Biden dhe administrata e tij. Pse Albin Kurti po diskuton për zhbërjen e shtetit të tij”, shkruan Grenell në Twitter.

Lexo edhe

Video

error: