Grenell konfirmon largimin e tij nga posti i ambasadorit

Grenell konfirmon largimin e tij nga posti i ambasadorit

I dërguari special i presidentit amerikan për dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell, konfirmoi sot se do të largohet nga pozita e ambasadorit në Gjermani.

Ai shkroi ‘e vërtetë’ në Twitterin e tij, duke iu përgjigjur kështu postimit të “Daily Wire” se do të largohet nga posti i ambasadorit.

Grenell gjithashtu ka vepruar përkohësisht edhe si shefi i detyrës së të gjitha shërbimeve amerikane të sigurisë.


Ai konsiderohet një njeri jashtëzakonisht besnik ndaj presidentit Donald Trump.

 

Lexo edhe

1 Comment

Comments are closed.

error: