Graçanica ul flamujt në gjysmështizë për terroristët serbë të vrarë në Banjskë

Graçanica ul flamujt në gjysmështizë për terroristët serbë të vrarë në Banjskë

Komuna e Graçanicës po respekton vendimin e subjektit politik Lista serbe që komunat e Kosovës të banuara me popullatën shumicë serbe të shpallin tri ditë zie.


Kjo komunë ka ul flamujt gjysmeshtizë dhe po e respekton ditën e zisë për terroristët e vrarë të dielën në Banjskë të Zveçanit.

Flamuri shtetëror serb në Graçanicë është ul në gjysmë shtizë edhe në qendër të qytetit, vendbanime familjare dhe në shkolla, raporton KosovaPress.

Lexo edhe

Video