Grabitje e armatosur në Prishtinë, hajnat ia marrin viktimës një mijë euro

Grabitje e armatosur në Prishtinë, hajnat ia marrin viktimës një mijë euro

Një grabitje e armatosur ka ndodhur dje në fshatin Bardhosh të Prishtinës. Rasti po hetohet dhe  është inicuar si grabitje.


I dyshuari është larguar në drejtim të panjohur.

“Fsh. Bardhosh, Prishtinë 21.09.2022 – 03:35. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se për deri sa ishte në vendin e punës dy të dyshuar meshkuj të pa njohur nën kërcënimin e armës i kanë grabitur një shumë parash prej 1000 € dhe janë larguar në drejtim të panjohur. Rasti në procedurë hetimore”, thuhet në njoftimin e policisë.

Lexo edhe

Video