Goli “raketë” i Foden kundër Brentfordit – video

Goli “raketë” i Foden kundër Brentfordit – video

Momentalisht po zhvillohet ndeshja mes Manchester Cityt dhe skuadrës së Brentfordit, ku rezultati është i barabartë 1:1.

Mysafirët kaluan të parët në epërsi, ku Ivan Toney shënoi për Brentfordin në minutën e 16’ për 1:0, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, City e gjeti golin e barazimit në kohën shtesë të pjesës së parë, përmes yllit anglez, Phil Foden.


Foden lëshon një “raketë” duke shënuar një gol tejet të bukur kundër Brentfordit për ta barazuar rezultatin në 1:1 në minutën e 45+1’.

Golin e Foden e gjeni më poshtë.

(20) MCFC BLUE FOREVER on Twitter: “Foden goal 🚀 1-1 https://t.co/EIN5rlrN7L” / Twitter

Lexo edhe

Video