Goli i Richarlison kundër Serbisë shpallet më i miri në Kupën e Botës

Goli i Richarlison kundër Serbisë shpallet më i miri në Kupën e Botës

FIFA ka publikuar sot golin më të mirë të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, i cili u votua nga vetë tifozët.

Ky Botëror prodhoi momente të paharrueshme dhe plot gola të bukur, por vetëm njëri prej tyre zgjidhet si më i miri i turneut, raporton KosovaPress.

Këtë çmim e ka fituar sulmuesi i Brazilit, Richarlison.


Richarlison shënoi një super gol në fitoren 2:0 kundër Serbisë, gol ky i cili veçse që gëzoi tifozët brazilianë, gëzoi edhe ata në Kosovë.

Golin e Richarlison mund ta gjeni më poshtë.

FIFA World Cup on Twitter: “Voted by you and only you: 🕊🇧🇷 @richarlison97’s bicycle kick is one for the books and your 🥇 Hyundai Goal Of The Tournament! #HyundaiGOTT2022 | #FIFAWorldCup https://t.co/ZADZr56ds9” / Twitter

Lexo edhe

Video