Goli fantastik i Eriksen kundër Kroacisë – video

Goli fantastik i Eriksen kundër Kroacisë – video

Kombëtarja e Danimarkës pësoi humbje sot në udhëtim kundër Kroacisë, ku kjo e fundit e fitoi ndeshjen me rezultat të ngushtë 2:1.

Golashënues te Kroacia ishin Sosa dhe Majer, kurse golin e vetëm dhe të nderit për danezët e shënoi Christian Eriksen, përcjell KosovaPress.


Në fakt, Eriksen arriti të shënoj një gol tejet të bukur, nga një largësi prej më shumë se 25 metrave.

Golin e Eriksen e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video