Goli “Dora e Zotit” nga Maradonna, momenti që nxit debate edhe sot e kësaj dite – video

Goli “Dora e Zotit” nga Maradonna, momenti që nxit debate edhe sot e kësaj dite – video

Një karrierë e stërmbushur me momente të paharruara, legjendare dhe të papërsëritshme është ajo e Diego Armando Maradonnas i cili u nda nga kjo jetë të Mërkurën pas një arresti kardiak, përcjell KosovaPress.

Pa dyshim se njëri nga momentet më të spikatur në karrierën  e ish-sulmuesit të Napolit dhe Barcelonës është edhe ai i vitit 1986 në kuadër të Kampionatit Botëror kundër Anglisë.


Në këtë ndeshje kaq të rëndësishme, pas një aksionin të gjatë para zonës së kundërshtarit, Mardonna shfaqet i vetëm para portierit dhe nga një top i devijuar nga njëri prej mbrojtësve te Anglisë, kërcen sikur godet topin me kokë, por në fakt realizon gol duke e përdorur dorën e tij të majtë.

Ndiqeni këtë moment të paharruar:

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: