Globe Soccer: Ancelotti, trajneri më i mirë i vitit

Globe Soccer: Ancelotti, trajneri më i mirë i vitit

Lojtari më i mirë i vitit dhe trajneri më i mirë i vitit nga Globe Soccer janë dy çmimet të cilat kanë shkuar te kampioni evropian, Real Madrid.

Pasi që Karim Benzema u shpall lojtari më i mirë i vitit nga Globe Soccer, ky i fundit ka shpallur edhe trajnerin më të mirë të vitit, çmim ky i cili i takon italianit, Carlo Ancelotti, raporton KosovaPress.


Ancelotti e udhëhoqi Real Madridin drejt titullit të La Ligas si dhe atij të Ligës së Kampionëve në sezonin 2021/22.

(20) Globe Soccer Awards on Twitter: “Real Madrid manager Carlo Ancelotti presented with the 2022 ⁣Globe Soccer Award for ⁣BEST COACH OF THE YEAR 👏🏆 @MrAncelotti @OraEgypt https://t.co/PfHN6xe8ua” / Twitter   

Lexo edhe

Video