Gjykata Speciale konfirmon arrestimin e Salih Mustafës

Ish- eprori i UÇK-së Sali Mustafa u arrestua sot nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Kjo është konfirmuar përmes një komunikate për media nga zëdhënësi i Zyrës së Prokurorit të Specializuar, Christopher Bennett. “Salih Mustafa u arrestua sot në Kosovë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në bazë të një fletarrestimi, urdhri për transferim dhe … Continue reading Gjykata Speciale konfirmon arrestimin e Salih Mustafës