Gjykata merr vendim: Burgim i përjetshëm për ‘kasapin e Bosnjës’

Gjykata e Kombeve të Bashkuara në Hagë ka dhënë vendimin përfundimtar për ish-shefin e ushtrisë serbe në Bosnje dhe Hercegovinë, Ratko Mlladiq, i cili kishte apeluar dënimin për gjenocid ndaj tij, raporton KosovaPress. Kjo gjykatë hodhi poshtë apelin e Mlladiqit dhe mbështeti dënimin me burgim të përjetshëm për rolin e tij në vrasjen e rreth … Continue reading Gjykata merr vendim: Burgim i përjetshëm për ‘kasapin e Bosnjës’