Gjuajti me armë në aheng familjar, arrestohet një person

Gjuajti me armë në aheng familjar, arrestohet një person

Është arrestuar një person pasi ka gjuajtur me armë në një aheng familjar.

Ngjarja ka ndodhur të dielën në Pejë.


Të dyshuarit i janë konfiskuar dy armë me leje një pistoletë dhe një pushkë gjuetie, katër fishekë dhe një karikator.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Fsh. Llukavc i Begut, Istog 14.08.2022-21:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti në një aheng familjar kishte shtënë me armë zjarri. Nga i dyshuari janë  konfiskuar dy armë me leje një pistoletë dhe një pushkë gjuetie, katër(4) fishekë dhe një karikator. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje’ thuhet në njoftimin e policisë.

Lexo edhe

Video