Gjokovic mposhtet nga Medvedev në US Open, dështon të futet në historinë e Grand Slam-it

Gjokovic mposhtet nga Medvedev në US Open, dështon të futet në historinë e Grand Slam-it

Mundësia për të bërë histori është shuar për tenistin Novak Gjokoviç, i cili në finale të US Open u mposht nga Medvedev në tre sete: 6-4, 6-4, 6-4.

Serbi u pa shumë i nervozuar pasi nuk do të jetë pjesë e turneut të Grand Slam-it (ku ai do të ishte lojtari i tretë që do ta kishte këtë sukses në histori) dhe mbetet më 20 Slams-a ashtu sikur Federer dhe Nadal, përcjellë KosovaPress.


“Urime për Medvedev, ishte lojë e shkëlqyer dhe turne i shkëlqyer. Nëse do të kishte dikush që meritonte një Grand Slam tani, ishte ai. I uroj shumë më tepër sukses dhe jam i sigurt që do të jetë akoma në këtë skenë në.”, tha Gjokovic pas duelit.

“E ardhmja. Po mendoja para ndeshjes se çfarë do të thosha si në rast fitoreje ashtu edhe në rast humbjeje. Sot edhe nëse nuk fitova zemra ime është plot gëzim dhe jam njeriu më i lumtur në botë sepse më po të ndihem e veçantë.”, tha në fund Gjokovic.

Lexo edhe

Video

error: