Gjini: I tronditur me vrasjen e trefishtë, të zbardhet ky rast

Gjini: I tronditur me vrasjen e trefishtë, të zbardhet ky rast

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ardian Gjini ka reaguar për vrasjen në Gllogjan të Deçanit ku mbetën të vrarë dy nxënës dhe shoferi i autobus. Ndërsa një nxënës tjetër u plagos.


Gjini ka thënë se kjo ngjarja ka qenë tronditëse, ndërsa ka kërkuar që rasti duhet të zbardhet.

“Thellësisht i tronditur me vrasjen e trefishtë në Gllogjan të Deçanit! Shumë e rëndë të humbasin jetën fëmijët kështu! Ngushëllimet më të sinqerta familjeve dhe gjithë qytetarëve të Deçanit dhe gjithë Kosovës! Duhet të zbardhet ky rast”, ka shkruar Gjini.

Lexo edhe

Video

error: