Gjini: Gjakovë, urime Dita e Çlirimit

Gjini: Gjakovë, urime Dita e Çlirimit

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka uruar 22 vjetorin e çlirimit të kësaj komune.

Gjini ka shkruar se liria u pagua shtrenjtë, me gjakun e dëshmorëve dhe martirëve.


Ai ka nënvizuar se asnjëherë nuk do ta harrojnë sakrificën e tyre.

“Gjakovë, urime 14 Qershori, Dita e Çlirimit! Në këtë datë të shënuar, reflektojmë se liria u pagua shtrenjtë, me gjakun e dëshmorëve dhe martirëve të lirisë. Asnjëherë nuk do të harrojmë sakrificën e tyre, por edhe obligimin tonë të përbashkët që të punojmë me nder që të bëjmë Kosovën një vend më të mirë për të jetuar!”, ka shkruar Gjini.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: