Gjiganti evropian në telashe, nëntë portier në skuadër

Gjiganti evropian në telashe, nëntë portier në skuadër

Paris Saint-Germain nënshkroi para pak ditësh me Gianluigi Donnarumma me shumë krenari veçanërisht pasi italiani u shpall si lojtari më i mirë në Kampionatin Evropian Euro 2020. Skuadra franceze tani ka një nga portierët më të mirë në botë në organikën e saj.

Sidoqoftë, klubi i Ligue 1 tashmë ka tetë portierë të tjerë nën kontratë. Ky është një problem pasi ata tani duhet t’i largojnë këta lojtarë dhe klubet e futbollit në të gjithë botën e dinë që PSG nuk mund të kërkojë shumë për shërbimet e tyre.

Shumë nga këta portierë kishin qenë në huazim sezonin e kaluar, por tani janë kthyer në skuadër. Ata pritet të largohen, ndërsa e ardhmja e Keylor Navas është e pasigurt gjithashtu pas ardhjes së Donnarummas, përcjellë KosovaPress.

Këta janë të gjithë portierët nën kontratë me PSG-në:

Gianluigi Donnarumma (22 vjeç)

Keylor Navas (34 vjeç)


Alphonse Areola (28 vjeç)

Sergio Rico (27 vjeç)

Marcin Bulka (21 vjeç)

Garissone Innocent (21 vjeç)

Alexandre Letellier (30 vjeç)

Lucas Lavallee (18 vjeç)

Denis Franchi (18 vjeç)

Lexo edhe

Video