Gjermania më “armët” më të forta ndaj Kosta Rikës

Gjermania më “armët” më të forta ndaj Kosta Rikës

Vetëm fitorja ndaj Kosta RIkës do të bënte që Gjermanisë të futet në grupin e 16 skuadrave më të mira që Kampionatit Botëror që po zhvillohet në Katar.

Zhgënjimi nga dy ndeshjet e para me një humbje nga Japonia dhe një barazim përballë Spanjës kanë bërë që skuadra e trajnerit Hansi Flick të ketë vetëm një pikë para ndeshjes vendimtare me Kosta Rikën e cila zhvillohet sonte me fillim nga ora 20:00, raporton KosovaPress.

Gjermanët janë të detyruar të kërkojë tre pikë të plota nga ky ballafaqim, andaj pritet që në fushë të zbresin me “armët” më të forta të cila i kanë në dispozicion.


Këto janë formacionet e mundshme:

Kosta Rika (5-4-1): Navas; Fuller, Duarte, Ëaston, Chacon, Oviedo; Torres, Borges, Tejeda, Campbell; Contreras.

Gjermania (4-2-3-1): Neuer; Kehrer, Sule, Rudiger, Raum; Gundogan, Kimmich; Gnabry, Musiala, Sane; Fullkrug.

Lexo edhe

Video