Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Gjendet i vdekur në banesën e tij një serb në Deçan

Gjendet i vdekur në banesën e tij një serb në Deçan

Një serb me inicialet B.Q. është gjetur i vdekur në banesën e tij në Deçan.

Policia me urdhër të Prokurorit të Shtetit dhe zjarrfikësit, kanë hapur me forcë derën e banesës së viktimës dhe kanë vërejtur një trup pa shenja  jete.  Vdekjen e ka konstatuar mjeku kujdestar.

Ky është njoftimi i plotë i Policisë së Kosovës:


Viktima B. Q.  lindur  me 24.10. 1962  Serb/Kosovar, më vendbanim në Deçan, nuk ishte vërejtur e as lajmëruar për një kohë.  Policia me tu informuar për rastin ka marr veprime të nevojshme me qëllim të vend  ndodhjes.

Sot, me datë 02.06. 2020 rreth orës 12:20 Policia se bashku  më njësitin e Zjarrfikësve më urdhër të Prokurorit  shtetit, kanë hapur me forcë derën e banesës së viktimës dhe kanë vërejtur  një trup pa shenja  jete.  Vdekjen e ka konstatuar mjeku kujdestarë.

Me urdhër të Prokurorit Shtetit trupi i pa jetë dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Lexo edhe

Video

error: