Gjendet dhelpra me koleksion mbresëlënës të këpucëve në Berlin

Gjendet dhelpra me koleksion mbresëlënës të këpucëve në Berlin

Një dhelpër në një periferi të gjelbër të Berlinit është gati për verë, pasi ka mbledhur një koleksion të lakmueshëm të pantoflave.


Për javë të tëra, banorët e distriktit Steglitz-Zehlendorf pyesnin se kush po vidhte mbathjet sportive dhe këpucët natën.

Më në fund, një burrë vuri re fajtorin në fushë, “në veprim, duke mbajtur dy pantofla blu në gojë”, raporton e përditshmja Tagespiegel.

Video

error: