Giroud: Ky do të jetë Botërori i fundit për mua

Giroud: Ky do të jetë Botërori i fundit për mua

Veterani i Milanit, Olivier Giroud, ka bërë të ditur se Kmapionati Botëror në Katar do të jetë i fundit në karrierën e tij teksa ka shtuar se është tejet i motivuar për ta dhënë maksimumin.

“Po vij në këtë takim me disponimin e një lojtari që me siguri do të luajë për herë të fundit në këtë kompeticion ndërkombëtar. Jam shumë i motivuar, sikur të ishte hera ime e parë. Unë dua të shijoj çdo moment. Dhe, sigurisht, ne jemi të etur për të mbrojtur titullin.”, tha fillimisht Giroud.

“Në jetë, siç thonë ata, asgjë nuk të jepet. Ju duhet të shkoni dhe të merrni atë që dëshironi. Unë isha i prirur të mos mbyllja faqen me Francën pas dështimit të Kampionatit Evropian të vitit 2021.”.


“Pra, jam shumë krenar. Shpresoj të përfundoj mirë. Isha i zhgënjyer që nuk u thirra pas Kampionatit Evropian dhe kjo më dha edhe më shumë dëshirë dhe motiv për t’u rikthyer në kombëtare”, shtoi ai.

Më në fund, Giroud diskutoi rekordin e golave ​​të Thierry Henry me Francën dhe dëshirën e tij për të kapërcyer legjendën e Arsenalit në Katar.

“Janë dy gola për ta barazuar dhe tre për ta kaluar. Do të ishte turp të ndalesh në dy. Por duke folur seriozisht, tashmë është një nder të jesh i dyti pas tij.”, tha në fund sulmuesi i Milanit.

36-vjeçari ka bërë 114 paraqitje për Francën që nga debutimi i tij në nëntor të vitit 2011, duke shënuar 49 gola dhe duke dhënë 13 asistime.

Lexo edhe

Video