Gërvalla takohet me homologun Osmani

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, i cili po qëndron në Kosovë në cilësinë e kryesuesit të OSBE-së.

Takimi mes Gërvallës dhe Osmanit dhe delegacionit të tij po mbahet i mbyllur për medie.


Pas takimit të dy homologët  në orën 10:00 do të kenë konferencë për medie.

Ndërsa gjatë ditës së sotme shefi i OSBE-së, Bujar Osmani do të takohet edhe me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrin, Albin Kurti.

Lexo edhe

Video