Gerrard mund t’ia shkaktojë goditjen e madhe Klopp-it në luftën për titull

Gerrard mund t’ia shkaktojë goditjen e madhe Klopp-it në luftën për titull

Liverpooli do të përballet me Aston Villan sot, ndeshje nga e cila duhet të kërkojë tre pikë të reja në mënyrë që ta ruajë hapin me Manchester Cityn në luftën për titull të kampionit.

Skuadra e Jurgen Klopp momentalisht ka tre pikë më pak se ajo e Pep Guardiolas andaj përballë skuadrës së Steven Gerrard nevojitet vetëm fitorja, transmeton KosovaPress.

Nga ana tjetër, Aston Villa pozicionohet në vendin e 11-të në tabelë dhe nuk lufton për ndonjë objektiv, por dëmin që mund t’ia bëjë Liverpoolit mund të jetë fatal pasi mund t’i largojë ata përfundimisht nga lufta për titull.


Këto janë formacionet e mundshme të kësaj ndeshje e cila starton nga ora 21:00:

Aston Villa: (4-3-1-2): Martinez; Cash, Konsa, Mings, Digne; McGinn, Chambers, Luiz; Buendia; Ings, Watkins

Liverpool: (4-3-3): Alisson; Gomez, Matip, van Dijk, Tsimikas; Keita, Fabinho, Thiago; Salah, Jota, Diaz

Lexo edhe

Video