Gattuso i kthehet punës së trajnerit

Gattuso i kthehet punës së trajnerit

Siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, Gennaro Gattuso po i kthehet punës së trajnerit.

Bëhet e ditur se Gattuso pritet që të bëhet trajneri i ri i Olympique Marseille, raporton KosovaPress.


Gattuso ishte pa punë që nga 30 janari i këtij viti, prej se u shkarkua nga skuadra spanjolle, Valencia.

Akordi verbal është arritur me trajnerin italian, dhe ai do të udhëtojë drejt Francës gjatë orëve në vazhdim me stafin e tij.

Lexo edhe

Video