Gashi: Kurti nuk është i gatshëm për të qeverisur

Gashi: Kurti nuk është i gatshëm për të qeverisur

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi e ka quajtur popullist dhe retorikë boshë ekspozenë e mandatarit për kryeministër Albin Kurti.

Gashi në foltoren e Kuvendit të Kosovës tha se Kurti nuk është i gatshëm të qeverisë.


“Nuk po ofroni asgjë, po duket qartë së nuk keni kaluar rëndë nga retorika boshe në ide. Për fat të keq të Kosovës, ju nuk jeni i gatshëm për të qeverisur”, tha Gashi.

Ndryshe, Albin Kurti është mandatuar për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje si parti fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Lexo edhe

Video