Gabimi fëmijëror i Courtois i kushton me golin e dytë Real Madridit – video

Gabimi fëmijëror i Courtois i kushton me golin e dytë Real Madridit – video

Asgjë nuk po i shkon mirë Real Madridit në ballafaqim me Alavesin.

Pasi pranoi një gol dhe mori lëndimin e Eden Hazardit brenda 45 minutave të para, ajo e dyta ka filluar edhe më keq.


Në fakt, është portieri Courtois ai cili bëri një gabim trashanik me të filluar pjesa e dytë (min. 49) duke ia dhuruar Josedus një top i cili me lehtësi realizoi për 0-2.

Ky ishte momenti:

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.