Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Futsall/ Kombëtarja e Shqipërisë nuk udhëton drejt Ukrainës, shkak bllokimi i fluturimeve

Futsall/ Kombëtarja e Shqipërisë nuk udhëton drejt Ukrainës, shkak bllokimi i fluturimeve

Kombëtarja shqiptare e Futsallit nuk do ta zhvillojë ndeshjen e eliminatoreve të Europianit 2022 me Ukrainën, e programuar për t’u luajtur më 11 prill 2021 në Zaporizhia.


Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se shkak për këtë ndryshim të programit është bërë bllokimi i fluturimeve në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” të Tiranës. Kombëtarja duhet të ishte nisur që mëngjesin e së enjtes drejt Ukrainës, por e ka pasur të pamundur.

Federata Shqiptare e Futbollit ka vënë menjëherë në dijeni ndërkohë UEFA-n për situatën e krijuar dhe për pamundësinë e udhëtimit.

Lexo edhe

Video

error: