Futbollisti kosovar rezulton pozitiv me koronavirus në Zvicër

Futbollisti kosovar rezulton pozitiv me koronavirus në Zvicër

Mbrojtësi dardan Mirlind Kryeziu ka rezultuar pozitiv me virusin COVID19.

Ky njëherë është edhe rasti i parë me virus në futbollin zviceran, saktësisht në skuadrën e Zurichit.


Që nga paraqitja e simptomave të para, ai nuk ka qenë pjesë e stërvitjeve dhe është momentalisht në izolim.

Pjesa tjetër e skuadrës FC Zurich, ku bëjnë pjesë edhe Benjamin Kololli e Hekuran Kryeziu do të testohet sot./KosovaPress/

Lexo edhe

Video

error: