Futbollisti i Arsenalit kalon tek Olympique Marseille

Futbollisti i Arsenalit kalon tek Olympique Marseille

Mesfushori i Arsenalit, Mateo Genduzi, do të luajë në fanellën e Marsejës sezonin e ardhshëm.

Ai u dërgua në klub nga jugu i Francës në formë huazimi njëvjeçar. Pas skadimit të së njëjtës, klubi nga “Velodrome” do të ketë të drejtën e blerjes së kontratës për 11 milionë euro.

Ai e filloi karrierën e tij në Lorient, ku kishte debutimin e tij profesional, dhe në vitin 2018 u transferua në klub nga “Emirates” për tetë milionë euro.


Gjatë vitit 2020, ai ishte në huazim te Hertha Berlin, ku luajti shumë mirë.

Ky do të jetë huazimi i tij i dytë dhe ai është një nga përforcimet e shumta të klubit këtë verë.

Para tij, Gerson (Flamengo), Leonardo Balerdi (Dortmund), Conrad de la Fuente (Barcelona B), Chengiz Under (Roma) mbërritën në Marsejë, si dhe dy lojtarë të lirë nga Nica, Salim Ben Shegir dhe Bilal Nadir.

Video

error: