Futbollistët e Bayern rikthehen në stërvitje

Futbollistët e Bayern rikthehen në stërvitje

Lojtarët e Bayern Munich janë rikthyer sot në stërvitje në grupe të vogla.

Ky vendim i kampionit gjerman erdhi pasi disa klube vendosën të bënin të njëjtin veprim.


Bayern njoftoi dje se stërvitjet do të mbaheshin në koordinim me politikat e qeverisë dhe vendimet e atyre përgjegjës.

Klubi shtoi se kjo nënkupton që do të përputhej rreptësisht me të gjitha rregullat e higjienës.

Futbolli në Gjermani është pezulluar për të paktën 30 prill për shkak të pandemisë së koronës së virusit, transmeton KosovaPress.

Lexo edhe

Video