Fundjava vjen me diell në Shqipëri

Fundjava vjen me diell në Shqipëri

Shqipëria gjatë ditës së sotme do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë një mot të qëndrueshëm dhe pa reshje.


Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga -4°C në 06°C, në zonat e ulëta nga 04°C në 12°C dhe në zonat bregdetare nga 06°C në 13°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

Lexo edhe

Video