Fundi i pjesës së parë zhbllokon derbin mes Dritës dhe Gjilanit

Fundi i pjesës së parë zhbllokon derbin mes Dritës dhe Gjilanit

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit lokal ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, i vlefshëm për xhiron e tetë të Superligës së Kosovës.


Është Drita që ka shkuan në pushim me epërsi minimale 1-0, me golin e Ajzerajt të realizuar në minutën e 43-të, raporton KosovaPress.

Ndërkohë, me po të njëjtin rezultat është mbyllur edhe pjesa e parë e ndeshjes tjetër ndërmjet Dukagjinit dhe Feronikelit. Është skuadra nga Klina ajo e cila po avancon me epërsi minimale.

Lexo edhe

Video