Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Franca pezullon fluturimet me Brazilin për shkak të COVID-19

Franca pezullon fluturimet me Brazilin për shkak të COVID-19

​Franca po pezullon të gjitha fluturimet me Brazilin, i prekur veçanërisht keq nga kriza e COVID-19, njoftoi sot kryeministri francez Jean Castex në Asamblenë Kombëtare.


“Ne e kuptojmë që situata po përkeqësohet dhe kemi vendosur të pezullojmë të gjitha fluturimet midis Brazilit dhe Francës, derisa në një vendim të ri”, sqaroi Castex, raporton ATSh

Që nga fillimi i pandemisë, Brazili ka regjistruar mbi 13,5 milionë raste COVID-19 dhe 355 000 vdekje të lidhura me të, sipas Universitetit Johns Hopkins, duke e bërë atë shtetin e tretë me shifrat COVID-19 më të këqija në botë, pas SHBA-së dhe Indisë./

Lexo edhe

Video

error: